27 Ocak 2023 Cuma

Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları

Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları

Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları

"Stranger Things", Duffer Brothers tarafından yaratılan, yazılan ve yönetilen popüler bir Amerikan bilim kurgu-korku web televizyon dizisidir. Dizi, Temmuz 2016'da Netflix'te gösterime girdi ve o zamandan beri dört sezon yayınlandı. Gösteri, 1980'lerde Indiana'nın kurgusal Hawkins kasabasında geçiyor ve genç bir çocuğun ortadan kaybolmasının ardından doğaüstü olaylar ve gizli hükümet deneyleri dahil olmak üzere garip olayları takip ediyor. Dizi, nostaljisi, oyunculuğu ve hikaye anlatımıyla büyük beğeni topladı.

Dizide Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery ve Dacre Montgomery gibi yetenekli bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Dizi güçlü bir 80'ler nostaljisine sahip ve Stephen King, Steven Spielberg, John Carpenter ve George Lucas'ın çalışmalarıyla karşılaştırıldı. Dizide ayrıca 80'lerin synthpop kullanımıyla övülen orijinal bir müzik de bulunuyor.

Dizi oldukça popüler oldu ve özel bir hayran kitlesi topladı. Ayrıca Primetime Emmy Ödülleri, Altın Küre Ödülleri ve Screen Actors Guild Awards dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi ve kazandı. Gösteri, marjinal grupları temsil etmesi ve feminist temaları nedeniyle de övgü aldı.

Netflix'in en başarılı ve sevilen dizilerinden biri olarak kabul edilen Stranger Things'in beşinci sezonu yapım aşamasında, henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Sezon, bölüm ve orijinal yayın tarihi bilgisi;
 1. Sezon  /  Bölüm Sayısı: 8  /  Orijinal Yayın Tarihi: 15 Temmuz 2016
 2. Sezon  /  Bölüm Sayısı: 9  /  Orijinal Yayın Tarihi: 27 Ekim 2017
 3. Sezon  /  Bölüm Sayısı: 8  /  Orijinal Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2018
 4. Sezon  /  Bölüm Sayısı: 9  /  Orijinal Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2022 (7 bölüm),                                                                                                                   1 Temmuz 2022 (2 bölüm)
"Stranger Things" yetenekli bir oyuncu kadrosuna sahip, işte bazı ana karakterler ve onları canlandıran oyuncular:
 • Winona Ryder , Joyce Byers rolünde: Kaybolmasıyla ilgili gerçeği ortaya çıkarmaya takıntılı hale gelen kayıp bir çocuğun annesi.
 • David Harbour , Jim Hopper rolünde: Hawkins'te kayıp çocuğu ve kasabada meydana gelen doğaüstü olayları aramaya dahil olan polis şefi.
 • Finn Wolfhard , Mike Wheeler rolünde: Kayıp çocuğun, onu bulmaya ve başına gelenlerle ilgili gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı olan arkadaşlarından biri.
 • Millie Bobby Brown, Eleven rolünde: Doğaüstü yeteneklere sahip, Mike ve arkadaşlarıyla arkadaş olan genç bir kız.
 • Gaten Matarazzo, Dustin Henderson rolünde: Kayıp çocuğun bilim ve teknoloji tutkusu olan arkadaşlarından biri.
 • Caleb McLaughlin, Lucas Sinclair rolünde: Kayıp çocuğun onu aramaya katılan ve kasabada meydana gelen doğaüstü olaylara karışan arkadaşlarından biri.
 • Noah Schnapp, Will Byers rolünde: Ortadan kaybolması serinin olaylarını başlatan kayıp çocuk.
 • Sadie Sink , Max Mayfield rolünde: Mike ve arkadaşlarıyla arkadaş olan kasabaya yeni gelen bir kız.
 • Natalia Dyer , Nancy Wheeler rolünde: Mike'ın kayıp çocuğu ve kasabada meydana gelen doğaüstü olayları aramaya dahil olan ablası.
 • Charlie Heaton , Jonathan Byers rolünde: Will'in onu aramaya ve kasabada meydana gelen doğaüstü olaylara karışan ağabeyi.
 • Joe Keery, Steve Harrington rolünde: Kasabada meydana gelen doğaüstü olaylara karışan bir lise öğrencisi.
 • Dacre Montgomery, Billy Hargrove rolünde: Dizide yeni bir karakter, Max'in üvey kardeşi ve arkadaş grubu için sorun yaratıyor.
 • Cara Buono, Karen Wheeler rolünde: Mike ve Nancy'nin annesi ve Ted'in karısı.
 • Brett Gelman, Murray Bauman rolünde: Kasabada meydana gelen doğaüstü olaylara karışan özel bir araştırmacı.
 • Priah Ferguson, Erica Sinclair rolünde: Lucas'ın zeki ve kararlı küçük kız kardeşi, 3. ve 4. sezonda daha büyük bir rol oynuyor.
 • Maya Hawke, Robin Buckley rolünde: 3. ve 4. sezonlarda kadroya katılan yeni karakter, yerel bir alışveriş merkezinde çalışıyor ve Steve ve Dustin ile arkadaş oluyor.
 • Robert Englund, Victor Creel rolünde: 4. sezonda yeni bir karakter, bir akıl hastanesinde hasta.
 • Jamie Campbell Bower, Peter Ballard rolünde: 4. sezonda yeni bir karakter, bir akıl hastanesinde hasta.
 • Eduardo Franco, Argyle rolünde: 4. sezonda yeni bir karakter, Jonathan ve Nancy'nin arkadaşı ve yerel bir alışveriş merkezinde teslimatçı olarak çalışıyor.
 • Mason Dye, Jason Carver rolünde: 4. sezonda yeni bir karakter, lisede zengin ve popüler bir öğrencidir.
Dizide ayrıca Brenner, Dr. Owens ve Hopper'ın kızı Sara da dahil olmak üzere tekrar eden birçok karakter yer alıyor. Dizideki her karakter iyi yazılmış ve dizi boyunca kendi benzersiz arka planına, kişiliğine ve akışına sahip. Şovun oyuncu kadrosu ve performansları hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı.

0 comments:

Yorum Gönder

Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları Yayınımızın Yorum Kuralları:

1- Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
2- Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.
3- Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları bağlantısına atacağınız yorumları saygı çerçevesinde atınız.
Aksi halde Stranger Things Dizisi ve Oyuncuları bağlantısına atacağınız yorumlar onaylanmayacaktır.